Cargando...
Recursos educativos
-
Nivel educativo
-
Competencias
-
Tipología
-
Idioma
-
Tipo de medio
-
Tipo de actividad
-
Destinatarios
-
Tipo de audiencia
-
Creador
Lo más buscado
- Lecturas para imprimir
- Instrumentos de madera
- Arte megalítico
- fichas colorear
- Arte abstracto para cuarto
- Pirámide de los alimentos
- Música moderna
- Verbo y predicado
- Lagos de América
- Capitales de Asia
- Actividades de lógica segundo
- Actividades de lógica tercero
- Distibución de la población
- Los demostrativos
- Actividades didacticas en cuarto
-
Autoavaluació Tema 10 Pregunta 07 - Funcions i gràfiques
EduBook Organización
- 1727 visitas
El preu d'un viatge amb autobús és 1,20 €. Quina és l'expressió analítica de la funció que fa correspondre a cada nombre de viatges el cost total? Completa la taula de valors. Si x és…
-
Practica. Activitat 6
EduBook Organización
- 1690 visitas
Tria quines d'aquestes monedes faries servir per pagar una factura de 3,25 €, de manera que t'aproximis el màxim possible al preu: Per pagar 3,25 € faria servir monedes de 2 €, monedes…
-
Avaluació inicial 13.04 - Punts, taules i gràfics
EduBook Organización
- 1681 visitas
Indica si les frases següents, relatives a l'activitat 2, són veritables o falses: La taula de l'activitat és una funció. La variable independent és preu de compra. La gràfica de la taula…
-
Resol. Magnituds inversament proporcionals 1
EduBook Organización
- 1680 visitas
Indica quins d'aquests parells de magnituds són inversament proporcionals: La quantitat d'un producte i el seu preu. → La velocitat i el temps invertit per un mòbil.…
-
El cost de la mà d'obra el 2010
EduBook Organización
- 1645 visitas
La internacionalització ha comportat la divisió i la deslocalització creixents del treball. Per abaratir els costos de producció, moltes indústries dels països desenvolupats han traslladat els…
-
Arrodonir preus
EduBook Organización
- 1 lo usan
- 1408 visitas
En Marc ha comprat tres ampolles de llet i dos pots de melmelada. Calcula el preu aproximat de la compra. Arrodonim fins a l'euro més pròxim: Per fer càlculs…
-
Joan ha comprat 4 caixes de 20 guixos cadascuna. [...]
EduBook Organización
- 1627 visitas
Joan ha comprat 4 caixes de 20 guixos cadascuna. El preu de cada caixa és de 15 cèntims i ha pagat amb una moneda d'1 € Pregunta: Quants guixos ha comprat en total? Dades necessàries: capses de…
-
Nombres decimals en la recta numèrica
EduBook Organización
- 1607 visitas
Hem marcat les dècimes en la recta numèrica. Observa on se situa cada preu: El rellotge val més de 25 euros i menys de 26 euros. El nombre 25,60 és més gran que 25 i més petit que 26. Escrivim:…
-
Contesta. Calcula (II)
EduBook Organización
- 1597 visitas
Però l'entrada no val 100 € en val 7. Com es calcula? Si ens fessim el 50% de descompte hauríem de restar-ne la meitat. Si ens fessim el 25% de descompte hauríem de restar-ne la meitat. Per…
-
Verdader/fals. La crisi econòmica dels anys setanta
EduBook Organización
- 1582 visitas
Indica si aquestes afirmacions són verdaderes o falses: A partir de l'any 1970 es va iniciar un canvi en l'economia dels països occidentals, provocat per l'augment ràpid del preu del…